آمار موسوی مورد استقبال قرار گرفت؟ - کشش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کشش

قیافش شبیه اونموقع است که با دکتر مناظره میکرد. ترسیده!

مردم در راهپیمایی روز قدس در تهران با شعار "مرگ بر منافق " از خاتمی، موسوی و کروبی استقبال کرده و آنان را از صفوف به هم فشرده خود بیرون کردند.


به گزارش فارس، راهپیمایی روز قدس با حضور گسترده مردم نوع‌دوست کشورمان برگزار شد.


* میرحسین موسوی یکی از کاندیداهای ناکام دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی که قصد حرکت در خیابان انقلاب به سمت چهارراه ولیعصر را داشت؛ با ممانت مردم و جمع کثیری از راهپیمایان روز قدس در تهران روبرو شد.
راهپیمایان هنگام دیدن خودروی حامل موسوی با سر دادن «شعارهای مرگ بر منافق» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و شعار مرگ بر ... اعتراض خود را نسبت به عملکرد وی در حوادث اخیر پس از انتخابات نشان داده و مانع از حضور وی در صفوف بهم فشرده خود شدند.


* محمد خاتمی نیز که قصد داشت در حوالی دانشگاه تهران با پائین‌آمدن از خودروی خود به جمع راهپیمایان بپیوندند، پس از پایین آمدن از خودرو با خشم مردم شرکت‌کننده در این راهپیمایی روبه شد که شعارهای "مرگ بر ضد ولایت فقیه "، "مرگ بر منافق "، "منافق برو بیرون " و مرگ بر ... را روانه وی می‌کردند.


* حامیان سید محمد خاتمی، موسوی و کروبی با صدور بیانیه‌ها و سخنرانی و همچنین رسانه‌های غربی از طریق حجم وسیع تبلیغاتی در چند روز اخیر قصد داشتند فلسفه وجودی روز قدس که مبارزه با استکبار جهانی و آمریکا و اسرائیل و انگلیس است را تغییر داده و از این یوم‌الله در جهت ادامه اغتشاشات پس از انتخابات بهره‌گیری کنند که این اقدام آنها با پاسخ صریح و سریع مردم مواجه شد. این بار نیز مردم چنان گذشته استکبار جهانی و اذناب آنها را بیش از پیش ناامید کردند. سرمایه گذاری دشمن بار دیگر ناکامی خود را به نمایش گذاشت و مردم حماسه ای دیگر در دفاع از نظام و انقلاب خلق کردند.


* کروبی نیز که سعی داشت از حوالی ساختمان متعلق به روزنامه اعتماد ملی واقع در خیابان کریم‌خان زند به راهپیمایان بپیوندد با شعارهایی از جنس همان شعارهای مردم در واکنش به خاتمی و موسوی (مرگ بر منافق و مرگ بر ضدولایت فقیه و مرگ بر ...) مواجه و در اثر اعتراض مردم مجبور به ترک صحنه شد.


* اعتراض‌های صریح و سریع مردم به خاتمی، کروبی و موسوی که در پاسخ به اظهارات اخیر این افراد مبنی بر استفاده ابزاری از روز قدس به منظور پیگیری مطالبات سیاسی جریان متبوعشان صورت می‌گرفت، موجب شد که جملگی صحنه را ترک کرده و عطای حضور را به لقای حفظ تتمه آبرو ببخشند.


* جمعی از طرفداران موسوی صورت خود را با پارچه‌های سبز پوشانده و با کف و سوت و هو کردن در حال پیمودن مسیر خیابان انقلاب و در پاره‌ای از اوقات درگیری با راهپیمایان و نیروی انتظامی بودند که سرانجام سیل خروشان شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی با حلقه زدن دور این افراد و سر دادن شعارهای "مرگ بر منافق "، "مرگ بر جیره‌خوار " و ... آنها را مشایعت کرده و در نهایت در چهارراه کالج، خیابان قدس، خیابان فلسطین و سایر خیابان‌های منتهی به خیابان انقلاب و خیابان آزادی آنان را به بیرون از مسیرهای راهپیمایی هدایت کردند.
این افراد که در طول این مسیر با شعارهای تحریک‌آمیز و با استفاده از چوب پرچم قصد درگیری با مردم و اخلال در روند راهپیمایی داشتند، با تیزبینی مردم و بدون درگیری به بیرون از مسیر راهپیمایی هدایت و در نهایت متفرق شدند.


* تعدادی از آقایان سبزپوش طرفدار موسوی که با کف و سوت قصد اخلال در راهپیمایی عظیم مردم را داشتند، در دست‌های خود بطری‌های آ‌ب آشامیدنی نیز حمل و در مواردی آشکار روزه خواری می کردند. احیاناً اینان فراموش کرده‌ بودند که حداقل برای ظاهرسازی، روزه خواری خود را پنهان کنند.* در راهپیمایی باشکوه امروز از کودک دو ماهه که در آغوش مادر خود جای گرفته بود تا پیرمرد 90 ساله حضور داشتند.


* محمود احمدی‌نژاد ساعت 11:20 در جمع راهپیمایان حضور یافت و مردم با شعارهای "خامنه‌ای زنده باد، احمدی پاینده باد "، "احمدی احمدی، حمایتت می‌کنیم " و ... از وی استقبال کردند.


* شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی با شکوه پرچم‌های ایران، فلسطین و حزب‌الله لبنان و عکس‌های امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و همچنین عکس‌هایی از جنایات رژیم‌ صهیونیستی در فلسطین اشغالی را در دست داشته و شعارهای "مرگ بر اسرائیل "، "مرگ بر آمریکا "، "مرگ بر انگلیس "، "فلسطین حمایتت می‌کنیم،‌ آمریکا آمریکا در به درت می‌کنیم " و ... سر می‌دادند.


* ماکت بزرگ مسجدالاقصی که به نشانه غصب آن توسط رژیم صهیونیستی به وسیله سیم‌ خاردار احاطه شده و بر روی دست راهپیمایان حمل می‌شد از جمله مواردی بود که مورد توجه ناظران قرار می‌گرفت.


* بیش از 104 خبرنگار و عکاس خارجی در راهپیمایی روز قدس امسال حضور یافته بودند تا از نزدیک شاهد حضور مردم حماسه‌آفرین ایران اسلامی در صحنه دفاع از آرمانهای انقلاب باشند. این خبرنگاران که از صبح امروز در خیابان‌های تهران و چند شهر بزرگ دیگر حضور یافته‌اند، از کشورهای آلمان، اتریش، اسپانیا، استرالیا، امارات عربی متحده، امریکا، انگلستان، ترکیه، چین، روسیه، ژاپن، سوئیس، عراق، عربستان، فرانسه، قطر، کویت، لبنان و مصر هستند.
در این مراسم نمایندگان بیش از 21 تلویزیون، 9 روزنامه، 9خبرگزاری، 3رادیو و 9 مؤسسه عکس در پوشش خبری راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس حضور مستقیم دارند.
تلویزیون NHK ژاپن، تلویزیون SF سوئیس، تلویزیون الفرات عراق و MBC عربستان، تلویزیون الجزیره قطر، تلویزیون ARD آلمان، تلویزیون دوبی، تلویزیون NBC امریکا، تلویزیون TRT ترکیه، تلویزیون LBC لبنان، تلویزیون المنار لبنان و تلویزیون الجزیره انگلیسی از جمله رسانه هایی هستند که راهپیمایی روز قدس امسال را پوشش خبری می‌دهند.
علاوه بر این شبکه‌ها خبرگزاری‌های کیودو ژاپن، فرانسه، رویترز، EFE اسپانیا، آسوشیتدپرس امریکا، آناتولی ترکیه، آلمان، شین‌هوا چین و ANA مصر و همچنین مؤسسات تلویزیونی رویترز، AP برای پوشش راهپمیایی روز قدس حضور دارند.


* جمع کثیری از راهپیمایان روز قدس در شهر تهران با در دست داشتن پلاکاردهایی حاوی شعار های «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر آمریکا» خواستار تحریم کالاهای صهیونیستی از سوی تمامی مسلمانان جهان شدند.
این راهپیمایان که در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران جمع شده‌ بودند، ضمن حمل علائم برخی شرکت‌های صهیونیستی از جمله کوکاکولا، پپسی، فانتا، تیمبرلند، تامی هیلفایگر، نستله و... با خود، از دولت جمهوری اسلامی ایران خواستند تا قاطعانه با از ورود این کالا به کشور برخورد داشته باشد. قسمتی از مالیات‌ شرکت‌های تجاری بزرگ دنیا به طور ثابت در اختیار رژیم اشغالگر قدس قرار می‌گیرد و در این میان شرکت «نستله» در سال‌های اخیر توانست جایزه بزرگترین حامی این رژیم را از دست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر فعلی رژیم صهیونیستی دریافت کند.


* تعداد زیادی از صندوق‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) بر سر راه راهپیمایان روز قدس تعبیه شده و مردم کشورمان نیز همزمان با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس، کمک‌های نقدی خود را نیز به این صندوق‌ها واریز می‌کنند تا ای این طریق نیز به یاری مردم فلسطین بپردازند.


* یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد رشته نگارگری دانشگاه تهران با حضور در جمع راهپمایان روز قدس تابلوهایی را در سبک‌های "رئال " و "اکسپرسیون " با موضوع "پایان اسرائیل " نقاشی می‌‌کرد. این اقدام وی مورد توجه بسیاری از راهپیمایان امروز قرار گرفت.


* حاجی‌بخشی نیز که در همه راهپیمایی‌ها علیه استکبار حضوری فعال داشته و به چهره ثابت این تجمعات تبدیل شده است، با وجود کسالت فراوان که منجر به بستری‌شدن وی در بیمارستان شده بود، امروز به کمک همراهانی که وی را برای ایستادن و راهپیمایی یاری می‌کردند، در جمع پرشکوه مردم عدالت‌خواه حاضر شد. حاجی بخشی به دلیل بیماری از چندی پیش در بیمارستان بستری بود.


* راهپیمایان روز قدس هنگام نزدیک شدن به خبرنگاران رسانه‌های خارجی، با فریادهای بلند "مرگ بر اسرائیل " و "مرگ بر آمریکا " موضع راهپیمایان را به آنان گوشزد می‌کردند.


* سایت بی‌بی‌سی فارسی و سایر رسانه‌های بیگانه از صبح امروز به دنبال درو کردن کاشته‌های خود در جهت سوءاستفاده از روز قدس و اخلال در روند برگزاری این راهپیمایی با استفاده از طرفداران موسوی بودند که به واسطه حضور گسترده مردم و فریادهای "مرگ بر آمریکا "، "مرگ بر انگلیس "، "مرگ بر اسرائیل "، "مرگ بر منافق "،‌ "مرگ بر مزدور آمریکایی " به بن‌بست خوردند. البته فعالیت همسوی برخی رسانه‌های وابسته به جریان دوم خرداد داخل کشور در جهت سیاست‌های این رسانه‌های بیگانه به حدی بود که بی‌بی‌سی فارسی علاوه بر نقل برخی اخبار به نقل از این رسانه‌، لینک ثابت سایت مذکور را نیز در صفحه خود قرار داده بود.* در این راهپیمایی علاوه بر حضور کم‌نظیر مردم، جمع زیادی از شخصیت‌های کشوری و لشکری از جمله احمدی‌نژاد، آیت‌الله آملی لاریجانی رؤسای قوای مجریه و قضاییه ، آیت‌الله شاهرودی رئیس سابق قوه قضائیه، سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین حسین طائب، آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی،‌ منوچهر متکی وزیر امور خارجه، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری، محمدرضا باهنر نماینده مجلس، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه، حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آیت‌الله موحدی کرمانی رئیس سابق نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه و نماینده فعلی مجلس خبرگان رهبری، صادق واعظ‌زاده معاون سابق علمی رئیس‌جمهور، صادق محصولی وزیر سابق کشور، محمد جهرمی وزیر سابق کار، فتاح وزیر سابق نیرو، سعیدلو معاون رئیس‌جمهور و رئیس‌ سازمان تربیت بدنی، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری رئیس دیوان عدالت اداری، داودی معاون اول سابق و مشاور ارشد فعلی رئیس‌جمهور، حسن غفوری‌فرد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، سردار رویانیان رئیس سابق راهنمایی و رانندگی، امیر احمد میقانی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا، سردار محمدباقر ذوالقدر معاون بسیج ده‌ها میلیونی ستاد کل نیروهای مسلح و جمع دیگری از شخصیت‌های کشوری و لشکری حضور داشتند. • سیاسی
 • نوشته شده در  جمعه 88/6/27ساعت  11:2 عصر  توسط جواد و علی 
    نظرات دیگران()


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  بچه ها پشت معبر گیر کردن...
  مدرس به ما درس داده!
  کهیعص
  خیال پردازان
  ابکی علی یوم البکا
  عالم با عمل
  خدا میخواهیم
  [عناوین آرشیوشده]