آمار این زبان پرده است بر در گاه جان - کشش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کشش
در پست ابوذرها موسوی را رها کنند یا موسوی اماممان را... یکی از این رفقا یک نظری گذاشته بود و جوابی گرفت....البته خسته نشد و چندی قبل در پست هیچ کجا برای من ... دوباره نظرید(بیشتر به سیلاب آخرش توجه کنید)از آنجا که از قول چند نفر دیگر از بچه های متفکر شبهه های این آقا مطرح میشد من دو نظر ایشان را نمایش میدهم:
جمعه 25/10/1388 - 7:47 ع

سلام

برام خیلی جالبه که چرا اکثر بسیجی ها و حوزوی ها تقریبا یه جور جهت گیری سیاسی دارن ، شاید به خاطر اینه که این افراد یه سودی از این راه نصیبشون میشه ؛ شاید هم به خاطر اینه که تنها به یک رسانه یعنی صدا و سیمای میلی ایران ! دسترسی دارن ؛ باز شما بهتری که به اینترنت سر میزنی ولی احتمالا تلاشهات برای یافتن اطلاعات دیگر به فیلترینگ منجر شده !!

خیلی چیزها میخواستم برات بنویسم که حقیقت فلان مسئله چی بود و چه طور جلوه داده شد ولی دیدم تو این مدت اینقدر مسائل مختلف اتفاق افتاده که تحلیلشون کلی وقت میگیره و در ضمن فردا هم یه اتفاق دیگه میفته و باز یه دسیسه ی دیگه ... !

ولی دو تا نکته رو میخوام بگم :

اول این که در قانون اساسی نوشته شده که جمهوریت و اسلامیت نظام رو رای مردم مشخص میکنه ، با توجه به این موضوع سکولار بودن جامعه ای که با رای مردم انتخاب بشه چه اشکالی داره ؟!

دوم این که در کجای قرآن گفته شده که باید ولایت فقیه وجود داشته باشه ؟ ( تاکید میکنم ، در کجای قرآن و نه احادیثی که صحیح یا غلط بودنش مشخص نیست )

 

دوست عزیز من نمیگم که به جنبش دموکراسی خواهی بپیوندید فقط میخوام بگم که عمیق تر در مسائل دقت کنید و آزادانه بیندیشید ... من در خونه ام هم ماهواره دارم و هم صدا و سیمای ایران رو می بینم ، با مقایسه ی اتفاقاتی که تو این مدت افتاده و بازتابهاش در این دو رسانه و همینطور تحقیقاتی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که این رژیم بزرگترین دشمن اسلام هست و این خطر بزرگی برای ایران و جهان هست ...

به عنوان یه هموطن فقط ازتون میخوام که عمیق تر فکر کنید ... ایران کهن در خطر افتاده خبر شو ...
پاسخ مدیر وبلاگ
در جواب سوال 1- مبنا فقه شیعه (ان شا الله شیعه اید) قرآن، سنت ،عقل و اجماع است
"اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم فان تنازعتم فی شی فردوه الی الله و الی الرسول ان کنتم تومنون بالله و الیوم الاخر..." آیه 59 سوره مبارکة نساء
خدا و رسولش را که میشناسی؟ و اما اولی الامر منکم یعنی آنهایی که صاحب امرهستند(ولایت دارند که منظور امامان معصومند) چون در چیزی کارمان به نزاع کشید پس بحکم خدا و رسول باید برگردیم حکم خدا ورسول را از چه کسی باید دریافت کرد شما به تنهایی میتونی از قرآن حکم دریافت کنی؟( اطاعت از اولی الامر گفته شده تا هنگامیکه رسول خدا در بین ما نیست حکم خدا و رسول را از او دریافت کنیم و توسط او اجرا شود) برای فهم قرآن باید به متخصص کار مراجعه کرد ، مفسران قرآن در درجه اول پیامبر و ائمه ما بودند. و این تفاسیر را هم باید در داخل احادیث پیدا کرد.و حال برا چه درست یا غلط بودن احادیث معلوم نیست؟ صاحبان فن با علم درایة و رجال چه میکنند که شما با اعتماد بنفس فوق العاده جاهلانه خود میگویی درستی و نادرستی احادیث معلوم نیست حرف زدن از سر شکم که نمیشود فردا هم میگویی درستی قرآن معلوم نیست؟ در مورد این که در کجای قرآن گفته شده که باید ولایت فقیه وجود داشته باشه؟آیا مستقیما نام علی (ع) در قرآن برده شده و به مسأله امامت او و فرزندانش اشاره شده(مسئله با این اهمیت ویژه) ؟ آیا به این مسائل و متعدد از این قبیل که در اکثر آنها شیعه و سنی یعنی همه مسلمانها اتحاد دارند مثل نحوه نماز در قرآن اشاره شده؟ جواب خیر است. و متعجبم از شما که چطور با این اطلاعات محدود از اسلام تحقیقات گسترده ای را انجام داده و به این نتیجه رسیده اید که"این رژیم بزرگترین دشمن اسلام هست و این خطر بزرگی برای ایران و جهان هست ..." این سوالهای شما با 20-10 صفحه مطالعه حل میشد ولی به جای آن پای صحبتهای جاهلانه و خصمانه مثل گنجی نشستید... آقا رضا خداوند دو حجت برای ما قرار داده یکی عقل که حجت باطن است و دیگری حجت ظاهر که رسولان و امامانش هستند و امام زمان (روحی و ارواح العالمین له الفداه) در توقیع شریفی که شیخ صدوق از اسحاق بن یعقوب نقل میکند فرموده اند: فانهم(رواة حدیثنا همان فقیهان) حجتی علیکم و انا حجة الله علیهم یعنی حکم فقها همان حکم امام است چون آنها حجت امام بر ما هستند و حکم امام طبق آیه بالا حکم خدا ورسول استجواب سوال 2- مردم در روز 22 خرداد و 9 دی نشون دادند که خواهان جمهوری اسلامی هستند و بحثی بر سر این موضوع نیست فقط باید گوش ها و چشم ها را باز کردآقا رضا آزادانه بیاندیش مشکلی نیست ولی اطلاعات کافی برای اندیشیدن لازم است!
بعد از یک ماه این پست را گذاشتند:

با درودی دوباره
ببخشید که دیر شد ، من جواب شما رو ندیده بودم ؛ در ضمن زیاد هم نمیتونم سر بزنم ...
این مطلب در ادامه ی بحثی است که در پست "ابوذرها موسوی را رها کنند و موسوی اماممان را... " آغاز شده ...
خب ، از آخر شروع می کنیم :
2. بحثی نیست ؟!! ظاهرا اعتماد به نفس شما خیلی بیشتر از منه که با استناد به دو مورد ( اولی که اصلا قابل استناد نیست و دومی هم که دیگه همه میدونن با چه ترفندهایی و به زور اون مقدار آدم رو جمع کردن ! ) جمهوری اسلامی رو تثبیت کردید !!
اگر شماها اینقدر مطمئن هستید ، خب چرا یه مجوز نمیدید که مردم بیان تو خیابون و جهت گیریشون رو مشخص کنند ؟!! اصلا چرا یه رفراندوم درست برگزار نمی کنید ؟!!
خیلی جالبه ! تمام ایران رو همفکر خودتون میدونید ، اونوقت از کوچک ترین تجمعات هم حراس دارید ... !
یعنی واقعا اینا شما رو به شک ننداخته ؟!!

1.یه سوال از شما دارم ؛ آیا قبول دارید که هیچ منبعی جز قرآن مصون از تحریف نیست ؟ با توجه به تحریفات گسترده ای که در گذشته (و صد البته در عصر حاضر) اتفاق افتاده ، اعتماد به واقعی بودن حدیث خیلی سخته ... و نکته مهم تر اینکه قرآن به عنوان راهنمای زندگی انسان ها فرستاده شده ، اونوقت شما می گید خداوند از بیان لزوم وجود ولایت فقیه که به تعبیر شما اینقدر هم مهم و تاثیر گذاره ، چشم پوشی کرده ؟!!
و تا وقتی که از قرآن میتونیم جواب سوالاتمون رو بگیریم چه نیازی به منابع دیگر هست .
در مورد ولی فقیه هم مگه کی انتخابش کرده ؟! لابد میخواید بگید مستقیما از طرف امام زمان انتخاب شده !!

به راستی که نشانه های بسیاری است برای آنان که می اندیشند
پاسخ مدیر وبلاگ
شما از اون قبیل آدهایی هستی که فقط بعد گرفتن جوابشان همان سوال را با چینشی متفاوت در کلمات تکرار میکنی.من به شما گفتم با آزاد اندیشی مشکلی ندارم و کاملا آنرا صحیح میدانم به شرط داشتن اطلاعات کافی که متاسفانه شما حداقل از آن را ندارید. حال آنکه به خاطر جهل واضحتان به قضیه فکر میکنید به موضوع مهمی پی بردید و زیرآب ولایت فقیه را زدید و بنیان این حکومت را با این دقتی که به خرج دادید لرزاندید حتی این نکته به فکرروشنفکران غربزده هم خطور نکرده بود...!اگر ولایت فقیه در آیات هم وجود نداشت(مراجعه شود به آیه 59 سوره مبارکة نساء) آنکه که کمی بیاندیشد به لزوم بودن آن پی میبرد همچنانکه شما هیچ مرجع تقلیدی را نخواهی یافت که آنرا قبول نداشته باشد.
توجه داشته باشید: بحث تحریف نشدن قرآن را هم از همین  احادیث میگیریم عجیب آنجاست که شما دانسته یا به احتمال زیاد ندانسته با استناد به احادیث میگویی قرآن تحریف نشده و بعد میگویی احادیث تحریف شده با کمال تأسف از اینجا میفهمیم که شما با چه سطح مطالعه ای این اشکال را وارد کردی به احادیث استناد میکنی و میگویی احادیث تحریف میشوند!!!
آقا رضا ! آن قسمت از سخنان امام را که در پست "بهانه تراشی کنید" آورده ام را بخوان...به قول خودش نشانه های زیادی است برای آنانکه که بیاندیشد (و اول بیاندیشد در مورد آنانکه نمیدانند  و حرفی میزنند)
این زبان پرده است بر در گاه جان
چونکه بادی پرده را در هم کشید
سـرّ صـحن خـانه شـد بر ما پدید • نوشته شده در  چهارشنبه 88/11/28ساعت  10:55 عصر  توسط جواد و علی 
    نظرات دیگران()


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  بچه ها پشت معبر گیر کردن...
  مدرس به ما درس داده!
  کهیعص
  خیال پردازان
  ابکی علی یوم البکا
  عالم با عمل
  خدا میخواهیم
  [عناوین آرشیوشده]